KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491034
nr 1149 1034
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Mansporträtt, osignerad, olja på pannå, 61x50 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Kondition: oramad
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 december 2017
kl 18:00:43
100 kr
150 kr
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo